• Laboratoria w 3D :)

• Dzięki przystąpieniu przez naszą szkołę do Programu „Laboratoria Przyszłości”, uczniowie naszej szkoły mają szansę na zapoznanie się  z technologią druku 3D oraz na nabywanie umiejętności w tym zakresie. Nasi uczniowie zaprojektowali w listopadzie własne modele 3D oraz przetestowali możliwości zakupionych drukarek.

• Kosmiczne emocje z PLANETOBUSEM

• ​​​​​W dniach 14 i 15 sierpnia 2022 roku odbywają się w naszej szkole zajęcia z astronomii prowadzone przez edukatorów z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, którzy zawitali do Korytowa z Planetobusem.

Specjalna kopuła stanęła w sali gimnastycznej i po zainstalowaniu niezbędnego sprzętu zamieniła się w prawdziwe planetarium.

Największe wrażenie, zwłaszcza na najmłodszych, robiły konstelacje gwiazd i układ planet, natomiast starsi mieli okazję przypomnieć sobie wiadomości dotyczące astronomii i kosmosu.

• Planetobus

• W najbliższych dniach dzięki współpracy z Centrum Nauki Kopernik i Radą Rodziców będzie u nas gościł Planetobus

• #SzkołaDoHymnu

• 10.11.2022r.  nasza szkoła wzięła udział w akcji MEN-u „Szkoła do hymnu”.

#SzkołaDoHymnu.

Uczniowie naszej szkoły wraz z przedszkolakami  na sali gimnastycznej o symbolilcznej godzinie 11:11 zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

• 8 listopada 2022 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

• Celem tego święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród dzieci i młodzieży, uczenia dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków oraz informowanie o konsekwencjach złej diety.

Tego dnia uczniowie spożywali zdrowe jedzenie, kształtując prawidłowe nawyki żywieniowe, poszerzali wiedzę o zdrowym odżywianiu oraz wykonywali prace plastyczne zachęcające do właściwego odżywiania.

• Przerwa na czytanie

• ​​26 października, nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej Edycji "Przerwy na Czytanie".​​​​​​​​​​

Celem tej akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Uczniowie na przerwach czytali książki przyniesione przez siebie bądź dostępne w korytarzu szkolnym. Finał akcji "Przerwy na Czytanie" nastąpił na przerwie 15 minutowej. Oto relacja fotograficzna z akcji, w której jednocześnie, łącznie z przedszkolem, uczestniczyło 222 osób